Loveseats
Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Conlee-Pike |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Contemporary |
| Color Group | White |
| Manufacturer Color | Linen |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | 100% polyester |
| DIMENSIONS | |
| Width | 67 inch(es) / 170.18 cm |
| Height | 38 inch(es) / 96.52 cm |
| Depth | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Weight | 137 lb(s) / 62.14 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 67 inch(es) / 170.18 cm |
| Height | 36 inch(es) / 91.44 cm |
| Depth | 44 inch(es) / 111.76 cm |
| Weight | 142 lb(s) / 64.41 kg |
| Volume | 54.5 cu. ft. / 1.54 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052965636 |
-
$2,439.95
Save $1,020.00
$1,419.95
Misty-Lakes PC66906S1 2 pc Sectional Sofa Chaise
(Sofas - Stationary)
-
Craving casual refinement? This seating package has you covered. A decidedly contemporary frame cradles + More
-
Focus on function. This practical power recliner balances contemporary character and irresistible comfort. + More
-
Plush and posh. Showcase your eye for on-trend texture with the statement-making cord upholstery of this + More
-
Fun, cozy and unique, the Brettner accent chair beckons you to sit down and relax for a while. It's sure to + More
-
This entertainment center with fireplace option is the ultimate statement piece for your coastal cottage or + More
